Opnamestudio Artichoque | www.artichoque.com | Sitemap
 
 

 
     u bent hier: home | mogelijkheden | cd opnemen werkwijze |
Opnamestudio Artichoque Album
Opnamestudio Artichoque Contact
 
VRIJBLIJVEND ADVIES!
OF AFSPRAAK MAKEN
MET ARTICHOQUE?

CD OPNEMEN - DE WERKWIJZE

De manier om een cd op te nemen varieert en is een erg belangrijke keuze. Het kan voor een gedeelte de sfeer en de sound van de CD bepalen.

Hiervoor zijn tal van mogelijkheden. Als voorbeeld noem ik hier een aantal zaken van invloed

CD opnemen - Simultaan of lagen

Een veelvoorkomend issue is of de sporen simultaan of in lagen moeten worden opgenomen. Simultaan betekent het tegelijk opnemen van sporen. Zo kan er bij ons een hele band tegelijk opgenomen worden. Het resultaat is een opname met een ‘live’ sound. Dit omdat er interactie is tussen muzikanten (bijvoorbeeld gebruik van dynamiek, timing). Daarnaast is er sprake van een bepaalde mate van overspraak; wat ook zorgt voor een live sound. Voordelen van het werken in lagen is dat er meer controle is op de sporen. Zo kan er beter met clicktrack worden gewerkt en zo alles exact in de maat worden geplaatst. Bovendien is er dan geen overspraak; wat zorgt voor een iets strakkere sound. Natuurlijk is er altijd een middenweg. Zo kunnen drums, bas en gitaar tegelijk opgenomen worden. Later komen dan de overdubs en overige sporen.

CD opnemen - De Preproductie

Een ander aspect is de pre-productie. Vaak is dit een globale opname van de CD met alle sporen. Zo kun je schuiven met partijen, extra partijen schrijven of juist partijen weglaten. Wellicht het belangrijkste; je komt er achter of je nummers ‘kloppen’. Een cd opnemen wordt op deze manier eerder een succes.

Neem contact op voor de mogelijkheden bij opnamestudio artichoque.